Акустичні монітори ближнього поля – точні студійні прилади, від яких залежить правильність сприйняття аудіосигналу. Ці спікери за визначенням мають привносити мінімальні спотворення у матеріал, що відтворюється. Монітори належать до класу критичного обладнання будь-якої звукової студії або іншого виробництва, пов’язаного з виготовленням мультимедійного продукту. Можливо, саме через це студійні монітори часто купують любителі «аудіофільно чистого», точного, безпристрасного звучання для прослуховування в домашніх умовах – напевно, такий варіант також має право на існування.
Акустичні монітори JBL LSR705P, 708P належать до «сьомої серії» моніторів JBL, які дебютували на виставці NAMM 2017. Обидві моделі створені з використанням технології драйверів наступного покоління, обидві – обладнані запатентованими хвилеводом високочастотного діапазону Image Control Waveguide (який застосовується на флагманському контрольному моніторі M2), що дозволяє отримати точне відображення звукової картини із хорошою деталізацією у широкій «плямі» прослуховування – тобто, під час розміщення слухача не строго на акустичній осі моніторів. Обидва монітори виконані в компактних корпусах, що важливо для сучасних студій. До того ж, фронтальне розташування фазоінверторів дозволяє розмістити монітори максимально близько до стіни.
Референсний студійний монітор JBL LSR708P
Референсний студійний монітор JBL LSR705P
Активні монітори JBL 7 Series демонструють глибоку, широку та масштабну звукову сцену, конкуруючи зі значно більшими за розмірами зразками. Завдяки вбудованому DSP для розширених налаштувань еквалайзера і затримки, а також вибору аналогового або цифрового входу, серія JBL 7 є якісним варіантом для моніторингу ближнього і середнього поля. Монітори доступні у версіях з 5” і 8” низькочастотним драйвером (розмір драйвера вказаний у дюймах в останній цифрі назви моделі).
П’яти- або восьмидюймовий драйвер, встановлений, відповідно, у моделі JBL LSR705P або 708P чітко визначає їх відмінності. Це, перш за все, розмір корпусу і чутливість системи. Відповідно, зміщується нижня межа АЧХ і рівень максимального звукового тиску.
Майже в усьому іншому, в тому числі і в установлених у них високочастотних драйверах, моделі LSR705P чи 708P – ідентичні. Ця ідентичність виявляється і в характері звучання, що є ознакою високого класу розробки.
Активні монітори JBL 7 Series використовують технології JBL наступного покоління для забезпечення більшого динамічного діапазону і гарантування точної частотної характеристики.
Високочастотник 2409H містить інноваційну кільцеву діафрагму з малою масою, що забезпечує прецизійну віддачу до частот, які перевищують 36 кГц, із дуже малими спотвореннями. Це зумовлене в першу чергу тим, що завдяки геометрії мембрани вдалося добитися поршневого варіанту її руху в усьому діапазоні частот.
Низькочастотна динамічна голівка 725G забезпечує 14-міліметровий хід дифузора із великою лінійністю, дозволяючи створювати удвічі-тричі більший тиск, ніж в інших студійних моніторах, які існують на ринку.
Обидва монітори мають оптимізовану вбудовану систему подвійного підсилення, обладнану системою еквалізації, яка, доповнюючи 8 смуг Room EQ, надає 12 смуг користувацького еквалайзера, дозволяючи налаштовувати АЧХ, а також реалізувати компенсацію частотних втрат, наприклад, під час розміщення за перфорованим екраном кінотеатру. Цифрова затримка дозволяє реалізувати віртуальне вирівнювання гучномовців відносно позиції прослуховування, у той час як додаткова затримка синхронізації AV застосовується до компенсації затримки у відеотракті.
Керування і комутація виведені на ідентичну для обох моделей панель на задній стінці.
Завдяки високій якості реалізації і відмінним параметрам обидва варіанти активних моніторів JBL LSR705P та 708P знайдуть широкий застосунок як у професійних, так і в «аудіофільних» комплексах моніторингу і прослуховування, забезпечуючи максимально якісний, правильно налаштований і відповідний початковому звук.
Сергій Панаєв, журнал Stereo&Video